Av. Prof. Dr Mehmet Koç aday adaylığını açıkladı
Av. Prof. Dr Mehmet Koç aday adaylığını açıkladı

Avukat, Yeminli Mali Musavir ve Bağımsız Denetci Profesör Doktor Mehmet Koç iYİ Parti İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile 2023 genel seçimlerinde aday adaylığını açıkladı.
İYİ Parti İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında konuşan İYİ Parti Manisa Milletvekili Aday adayı Av. Prof. Dr Mehmet Koç, :" 1968 yılında, Manisa’nın Demirci ilçesinde, Demircili bir baba ile Köprübaşılı bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldim.İlkogrenimimi Salihli Alpaslan İlkokulunda, ortaöğrenimimi Salihli 50.yıl Ortaokulu’nda tamamladım. 1986 yılında İzmir Maliye Okulu’ndan mezun olur olmaz, Ödemiş Malmüdürlüğü’nde göreve başladım. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazanınca Ankara’ya tayin oldum. Üniversite eğitimimi memuriyet göreviyle birlikte sürdürdüm.Amerika Birleşik Devletleri’nde Boston Üniversitesi’nde “Financial Economics” alanında yüksek lisansımı 2001 yılında, yan dal olarak sürdürdüğüm “Multinational Commerce” Yüksek Lisansını da 2002 yılında tamamladım.2003 yılında Türkiye’ye dönerek İstanbul’da Defterdar Yardımcısı olarak göreve başladım. Devletin çeşitli kademelerinde görev yaptıktan sonra 2020 yılında Hukuk Fakültesinden mezun oldum ve
Kızım Zeynep Hilal ve oğlum Selahattin Alper ile birlikte avukatlık hizmeti de vermeye başladım. Şimdi ise Milletin sesi olan İYİ Parti'de siyasi hayatıma başlamanın gururunu yaşıyorum. Bugünden tezi yok, Bismillah deyip, çalışmalarımızı başlatıyoruz.
Hedefimiz, hep birlikte kazanmak, ilkemiz başarıda herkesin pay sahibi olmasıdır.
BUNUN ICIN MUHTAC OLDUGUMUZ KUDRET, DAMARLARIMIZDAKI ASIL KANDA MEVCUTTUR.
Rabbim bu kutlu dava yolunda bizim ve arkadaşlarımızın yar ve yardımcısı olsun. Bugün aday adaylığı başvurusu ile milletin sesi olan İYİ Parti'de Manisalıların sesi olmak için elimden geleni yapacağım."dedi.
Av. Prof. Dr Mehmet Koç Kimdir:
1968 yılında, Manisa’nın Demirci ilçesinde (Yenice Köyü), Demircili bir baba ile Köprübaşılı bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

İlköğrenimini Salihli Alpaslan İlkokulunda, ortaöğrenimini Salihli 50.yıl Ortaokulu’nda tamamlamıştır.
1986 yılında İzmir Maliye Okulu’ndan mezun olur olmaz, Ödemiş Malmüdürlüğü’nde göreve başlamıştır. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazanınca Ankara’ya tayin olmuştur Üniversite eğitimini, memuriyet göreviyle birlikte sürdürmüştür
1990 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun olduktan sonra açılan sınavı kazanarak Sayıştay Denetçiliği’ne atanmıştır.
1991 yılında açılan sınavı kazanınca, Sayıştay’dan ayrılarak Maliye Bakanlığı’na Müfettiş olarak geri dönmüş, 2001 yılında Maliye Başmüfettişliğine atanmıştır.
1999 yılında, araştırma ve incelemelerde bulunmak üzere, Maliye Bakanlığı tarafından Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilmiştir.
Amerika Birleşik Devletleri’nde Boston Üniversitesi’nde “Financial Economics” alanında yüksek lisansını 2001 yılında, yan dal olarak sürdürdüğü “Multinational Commerce” Yüksek Lisansını da 2002 yılında tamamlamıştır.
Amerika Birleşik Devletleri’nde, yaklaşık 4 yıl ailesiyle bulunmuştur. Amerikan devlet yapısını, bankacılık, belediyecilik, sosyal güvenlik, sağlık, eğitim ve benzeri sistemlerini yakından ve yaşayarak tanıma, gözlemleme imkanı bulmuştur.
2003 yılında Türkiye’ye dönerek İstanbul’da Defterdar Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.
2006 yılında İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’na, 2007 yılında Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı’na atanmıştır.

Türkiye’ye döner dönmez Ağustos 2003 yılında İstanbul Defterdar Yardımcılığı’na başlamıştır.
2006 yılında, Defterdarlıktan ayrılan vergi dairelerinin bağlı bulunduğu ve yaklaşık 12.000 personeli bulunan İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı görevine atanmıştır.
2007 yılında Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığına atanmış, 2008-2010 yıllarında İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı ile Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı görevini birlikte yürütmüştür.
Marmara Üniversitesi’ndeki doktora çalışmalarını 2010 yılında tamamlamış, 2013 yılında Doçentlik Belgesi almaya hak kazanmış ve 2021 yılında Profesörlük unvanına sahip olmuştur.
25 yıl sürdürdüğü kamu görevinden 2011 yılı sonunda kendi isteği ile ayrılarak Yeminli Mali Müşavir olarak danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır.
2020 yılında Hukuk Fakültesinden mezun olunca, Kızı Zeynep Hilal ve oğlu Selahattin Alper ile birlikte avukatlık hizmeti de vermeye başlamıştır.